Co zyskujemy korzystając z usług agencji nieruchomości?


Przepisy rządzące rynkiem nieruchomości podlegają stale zmianom, dlatego tak istotne znaczenie ma posiadanie aktualnej wiedzy. Agencje nieruchomości mogą to zagwarantować, zapewniając szereg korzyści osobom zainteresowanym zakupem, najmem lub sprzedażą domów, mieszkań czy działek.
 

Współpracując z agencją nieruchomości można zyskać między innymi:

- wsparcie w poszukiwaniu nieruchomości – pracownicy agencji doskonale znają jej ofertę i mogą pomóc w dopasowaniu propozycji do indywidualnych oczekiwań Klienta,
- pomoc w dobraniu kredytu – większość osób nie dysponuje jednorazowo tak dużą kwotą, dlatego konieczne jest finansowanie zakupu, a agencje z reguły współpracują z bankami,
- pomoc w załatwianiu wszelkich formalności – uzyskanie odpisu aktu notarialnego, przepisanie mediów, uzyskanie wypisu z ksiąg wieczystych, we wszystkich tych formalnościach klientom pomóc może właśnie przedstawiciel agencji,
- poczucie bezpieczeństwa – powierzając pośrednikowi przeprowadzenie transakcji można mieć pewność, że nawet przy rażącym niedopatrzeniu nie utraci się finansów, ponieważ agencje posiadają zawodowe ubezpieczenie OC.

Ponadto powierzając działania agencji nieruchomości można mieć pewność, że stan prawny i notarialny obiektu zostanie przez przedstawiciela biura dokładnie prześwietlony, wobec czego ogranicza się ryzyko nieprzyjemności związanych z nierozwiązanymi kwestiami w tym obszarze.
Na współpracy z pośrednikami obrotu nieruchomości korzystają także sprzedający. Nie muszą poszukiwać sposobów na dotarcie do potencjalnych Klientów, a przy tym każda reklama agencji jest pośrednio także reklamą każdego mieszkania, domu lub działki, znajdujących się w ofercie. Ponadto sprzedający nie musi się martwić formalnościami na etapie transakcji.
Przy braku doświadczenia, czasu i cierpliwości warto rozważyć skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Specjaliści doradzą oraz będą towarzyszyć na każdym etapie współpracy – od momentu wyboru aż do zapłaty i przekazania nieruchomości protokołem zdawczo-odbiorczym.